De behoefte aan hulp door een innovatiemakelaar was twee keer zo groot dan dat er budget was. De meeste aanvragen kwamen uit het domein van het TKI Urban Energy en TKI Wind op Zee. Ook het aantal vragen om 1-op-1 advies steeg. Zo zagen we 15% meer aanvragen voor een advies gesprek en 47% meer korte hulpvragen.
Bij 34% van het mkb dat advies vraagt ligt de focus op productontwikkeling. En voor 36% is op zoek naar leads voor investeerders. Dat is het uitgeven van aandelen voor geld i.v.m. een hoog-risico niveau van de technologie en/of de markt.

Gevraagde hulp bij 1-op-1 advies
Ook met de Masterclass Financiering voorziet het Financieringsloket duidelijk in een behoefte. Tijdens dit evenement geven diverse type investeerders inzicht in het investeringslandschap. Het blijkt ook een lead generator te zijn voor doorverwijzingen naar de TKI’s, de innovatiemakelaarsregeling en de Energy Investor Day. Tijdens dit matchmaking event brengen we mkb-ondernemers en investeerders bij elkaar. Ieder kwartaal in 2022 vond er een succesvolle event plaats waar telkens 6 innovatieve mkb-ondernemers hun investeringsaanbod in hun innovatie konden pitchen voor een grote groep investeerders. Dit heeft geleid tot 114 vervolggesprekken en voor zover bij ons bekend ten minste € 9,1 miljoen deals in 2022. Daarnaast is er door alumni (deelnemers in 2019 t/m 2022) minimaal € 65,7 miljoen opgehaald in 2022.
En als laatste hoogtepunt in 2022 is de Energy Investor Community gelanceerd. Dit is een netwerk voor investeerders die geïnteresseerd zijn om te investeren in energie-innovaties. Behalve dat de community uitgenodigd wordt voor de Energy Investor Days, is de community er vooral op gericht om kennis te delen en investeerders bij elkaar te brengen en samenwerking te stimuleren.
Meer weten, vindt hier het volledige jaarplan en ook de doelstellingen van Financieringsloket voor 2023.
Meer weten? Bekijk voor de dienstverlening van het Financieringsloket.